Arama yapabilirsiniz.
 • Arima ERP ile
 • Sürdürülebilir Karlılığın 8 Anahtarı

  Uluslararası Kalite Standartlarının Sağlanması

  Kalite her zaman kar oluşturamaz fakat faaliyetlerinizi ilgili kalite standartlarında sürdürürseniz; karlı işler almanızı ve süreçlerinizin maliyetlerini kontrol altına alıp karlılığınızı dengeleyebilirsiniz. Kalite standartı bekleyen işler ve müşterileriler size karlılığın kapısını açacaktır. Karlılığın ilk anahtarı bu sebeple kalite yönetim sistemlerine uyumlu faaliyet göstermektir. Arima Erp ile Kalite - Karlılık disiplininde ve uyumunda faaliyet gösterebilirsiniz.

  Sipariş Takibi

  Etkin, sürdürülebilir, başarılı siparişlerinizi, üretim planlama, stok, kapasite üç saç ayağı üzerinde yürütmelisiniz. Sipariş teklif analizi ile başlamalı sırasıyla üretim planlama, malzeme ihtiyaç listesi, satınalma süreçleri, onay mekanizmaların çalıştırılması, mal kabul, raflama, parti bazlı takip, üretim iş emri , işin sonunda kalite süreçlerinin tamamlanması, sevkiyat, irsaliye, fatura ve tahsilatla neticelendirilmelidir. sürdürülebilir karlılığın devamı, gecikmeler sonrası oluşacak cezaların engellenmesi, tahsilat hızı ile stok fiyat artışlarından en az etkilenmesi ile firmanızın karlılık yolunda 2. anahtar olarak yerine almaktadır.

  Anlık Maliyet Takibi

  Maliyet; muhasebenin girift derinliğinde işin içinden çıkamadığımız türlü stnadart maliyet yöntemleri yerine uygulanabilir piyasa jargonuna uygun sürdürülebilir olmalıdır. Maliyetleri anlık takip etmek elzemdir. Dövize kur haraketlerinden ve hızlı değişken stok maliyetlerini kontrol edilmeli fiyat teklfi ve siparişlerde anlık analiz edilmeli. tüm süreçleri anlık olarak takip edilmelidir. Maliyet yönetimi firmalrın kalesidir. Bu kaleyi her an ayakta tutmak karlılığın 3. ANAHTAR'ıdır.

  Anlık Karlılık Takibi

  Firmaların anafaaliyet konusu olan karlılık anlık takip edilmelidir. Fiyat analizleirni, maliyetlerini, kaliteyi,sipariş takibini.. vb diğer karlılık anahtarlarını harmanlayıp anlık olarak takip etmek Karlılığın 4. Anahatarıdır.

  Fiyat Analizi

  İlk 4 anahtarı bağlayan fiyat analizi fiyat teklfinde karar verminizi destekleyen bir yapıdır. Anlık döviz hareketlerinin takibi ve stok maliyetlerinin anlık değişimi karşısında yapacağımız analiz sürdürülebilir karlılığın 5. ANAHTARI önemine sahiptir.

  Verimlilik

  Verimli çalışma karlılık açısından sürdürülebilirliği sağlar. Personel,mkaina,stok,teklif,stoklama...gibi bir çok alandaki verimlilikler maliyet hedeflerinin tuttutrulması ve karlılığı arttırılmasını sağlar. Verimli işleyen faaliyetler sürdürülebilir karlılığın 6. anahtarıdır.

  Dijital İletişim

  Faaliyetlerin faydalı yürütülmesi; planın devamlılığınaı uygun, disiplinli, ön yargısız ve çatışmalardan uzak, iletişim içinde olması ile sağlanabilir. İletişimin hızlı ve etkili olan metodu dijital iletişimdir. Çeşitli platformlarla gerçekleştirilen veri alışverişlerinin sağlanması sürdürülebilir karlılığın 7. Anahatrıdır.

  Verimli Stok Yönetimi

  Anlık stokların takibi ile fazla stok maliyetlerinin önüne geçilebilir. Yıllık planlama imkanı sunularak satın alma gücünü arttıralabilir. Faydalı stok hareketleri yönetimi ile maliyeti ve sürdürülebilir karlılığın 8 anahtarı olmaktadır